Yrd. Doç. Dr. Deniz ERDAĞ

7 haziran 1979 yılında Ortaköyde doğdu ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu “Spor Yöneticiliği” bölümünden “Yüksek Şeref” derecesi ile mezun oldu. Yüksek lisansını “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında tamamladı. 2019 Temmuz ayında Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalından “Arka Squat Hareketinin Maksimal ve Sub Maksimal Yüklerde Elektromiyografik ve Kinemtaik Karşılaştırmalarının İncelenmesi” başlkılı tez ile Doktora öğrenimini tamamlamıştır.

2018 Haziran ayından bu yana Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ulusal ve Uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış birçok makalesi ve “Sporda Toplam Kalite” başlıklı bir kitabı bulunan Deniz Erdağ Spor Bilimleri ve sağlık alanında faaliyet gösteren “European College of Sports Sciences” (ECSS) ve International Federation of Sports Medicine” (FIMS), European Register of Exercise Professionals (EREPS), Turkish Register Of Exercise Professionals (TREPS) üyesidir.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Biyomekanik Laboratuvar Sorumlusu, K.K.T.C Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu üyeliği, K.K.T.C Hentbol Federasyonu Eğitim Kurulu üyeliği, K.K.T.C Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu üyeliği görevlerini sürdüren Deniz Erdağ, Brazilian Jiu Jitsu, Boks ve Fitnes sporlarıyla uğraşmaktadır. Deniz Erdağ Evli ve 1 Erkek, 1 Kız çocuk babasıdır. iyi derecede ingilizce bilmektedir.

YRD. DOÇ. DR. DENİZ ERDAĞ C.V

YRD. DOÇ. DR. DENİZ ERDAĞ 2022-2023 GÜZ DÖNEMİ HAFTALIK DERS VE OFİS SAATLERİ