Doç. Dr. Emete YAĞCI

24 Aralık 1984’te Gazi Mağusa’da doğdu. Orta öğrenimini Yakın Doğu Koleji’nde tamamladı. 2001-2005 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etti. Daha sonra 2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı.

Doç. Dr. Emete Yağcı, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan makaleleri, kitap yazarlığı yanında yüksek lisans ve doktora tezleri yürütmektedir. Ayrıca Ulusal/Uluslararası Eğitim Bilimleri konulu birçok sempozyum, konferans ve seminerlere katılmaktadır. Uluslararası Çağdaş Kadın Çalışmaları, Uluslararası Eğitimde Yeni Ufuklar ve Uluslararası Yüksek Eğitimde Kalite adlı konferanslarda koordinatörlük ve Uluslararası dergide editörlük yapmaktadır.

2006 yılından beri Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. Şu anda Dersler Komisyonu Koordinatörlüğü, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olup, devam eden projeleri bulunmaktadır.