Doç. Dr. Nazım Serkan BURGUL

29 Nisan 1971’de Lefkoşa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Lefkoşa’da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nu fakülte birinciliği ile tamamladı. Mezuniyet sonrası kısa bir süre kürek dalında Amerika’nın Chicago kentindeki Roosevelt Üniversites’indeki spor bilimlerine ilişkin performans laboratuvarındaki çalışmalara katkıda bulundu.

1995 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programını tamamladı. 2001 yılında ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında ise Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. 2008 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Yardımcı Doçentlik ünvanı aldı.

Yrd. Doç. Dr. Nazım Burgul 1995 yılından beridir Yakın Doğu Üniversitesi bünyesindeki öğretim faaliyetlerinde yer almaktadır. Bunun yanında çeşitli federasyonlarda (Futbol, Üniversite Sporları, Hentbol, Voleybol, Basketbol Federasyonu) yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Gerek üniversite içi, gerekse Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı birçok projeye (Eurofit; Beden Eğitimi, Sağlık ve Spor Programı (1-8’nci Sınıflar Ders Kitabı); Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Komisyonu) katkı koymuş ve başkanlık yapmıştır. Sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlere spor eğitimi ve yaşam kalitesi konusunda birçok seminer vermiştir. İlgili konularda birçok ulusal ve uluslararası konferanslarda davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Spor eğitimi ve yönetimine ilişkin yayımlanmış beş kitabı vardır.

Yrd. Doç. Dr. Nazım Burgul, YDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı yanında Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanlığı’nı da yürütmektedir. Ayrıca Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Eğitim Üst Kurulu Üyesi olup, İyi derecede ingilizce bilmektedir. 2 çocuk babasıdır.